Radostné dítě

radostné
Radostné, šťastné či spontánní dítě reprezentuje naši hravost a spokojenost z naplnění základní emocionálních potřeb.
Náš mod Radostné dítě se objevuje zpravidla v situacích, kdy děláme něco co nás baví. Když trávíme čas s lidmi, které milujeme, nebo v momentech, kdy zažíváme krásu nebo nadšení z přítomného okamžiku.
To radostné dítě může zato, že si zpíváte ve sprše, máte chuť tancovat nebo se z plna hrdla smát. Tento mod nás často provází při sportovních aktivitách, intimních chvílích s milovanými nebo tvůrčí činnosti.
Díky tomu, že se cítíme v bezpečí a vnímáme jistotu v aktuální situaci, nepotřebujeme situaci kontrolovat. Můžeme dovolit radostnému spontánnímu dítěti, aby si situaci užilo.
Naše Radostné dítě se cítí milované a přijímané, díky čemuž se můžeme naplno věnovat činnostem, které nás baví s těmi na kterých nám záleží. Tento mod nám také umožňuje dávat najevo své pocity a potřeby bez obav z odmítnutí nebo bagatelizace.
radostné
Radostné dítě projevuje adekvátní míru sebedůvěry a autonomie, díky čemuž se svobodně a odpovědně rozhoduje. Zároveň rozezná a respektuje realistické hranice a limity, ve kterých může prožívat a svojí aktivitou neomezuje osoby kolem sebe.
Mod Radostné dítě se může v dostatečné míře spolehnout na mod Zdravého dospělého, díky němuž může naplno prožívat příjemné pocity z naplnění základních emocionálních potřeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..